گل سرخ یا ( ورد احمر)

نام علمی : Rosa

طبیعت گیاه : گرم و تر

خواص گیاه :

اندام مورد استفاده دارویی، بیشتر گلبرگ این گیاه است. مقوی و مفرح و ملطف، یعنی لطیف کننده اعضای بدن و خواص مسهلی داشته و در اثر تحریک شدید دستگاه گوارش، صفرا و بلغم و سایر اخلاط حبس شده، در دستگاه گوارش را دفع می نماید.

گلبرگ های غنچه یا گل تازه آن که خشک یا تر باشند، اثر دارویی بیشتر دارند. بوئیدن این گل سبب تقویت اعصاب و قلب و سایراعضاء بدن می شود. در بعضی افراد، ورود گرده این گل در بینی سبب تحریک مخاط بینی و عطسه و نزول آب از بینی می شود. این گونه افراد که نسبت به این گل حساسیت دارند ،می توانند مقداری کافور را در پارچه ای پیچیده و پس از بو کردن گل و یا هنگام استقرار در اماکن پر گل، برای جلوگیری از ناراحتی، پارچه کافور دار مذکور را ببویند.

خوردن آب جوشانده گل سرخ و بوئیدن آن و یا خوردن مقداری گلاب برای افراد مبتلا به خفقان مفید است. زنانی که ترشحات رحم در آنان زیاد تر از حال طبیعی می باشد، اگر مقداری گلبرگ گل سرخ را پودر کرده و در رحم داخل نمایند، ترشحات زیادی را خشک نموده و چنانچه عفونتی هم موجود باشد، مرتفع و بد بویی را رفع و موضع را خوشبو می سازد و دهانه رحم را جمع می کند و می توان برای این منظور پودر را با مختصری کره حیوانی و یا وازلین مخلوط کرده و سپس عمل کنند، امّا برای بهم آوردن مجاری رحم و محبل بهترین دارو پودر دانه ی گل سرخ است که مقداری پودر سنبل الطیب نیز به آن افزوده می گردد.

گلاب مقوّی معده است. در زخم هایی که گود گشته یا قسمتی از گوشت بدن کنده شده باشد، چنانچه در مرحم مربوطه مقداری گل سرخ اضافه کنند، ترمیم عضوراتسریع می کند. افرادی که صبحها دهانشان تلخ می باشد اگر مقدار بیست گرم گل سرخ را با25 گرم سنای مکی جوشانده وصبح، ناشتا میل کنند، و با عسل مسهلی قوی است و فضولات دستگاه گوارش را اخراج و عمل دفع صفرا و جدا سازی مواد صفراوی را از خون تنظیم کرده و تلخی دهان را مرتفع می کند.

مقدار خوراک از گلبرگ های خشک آن 10 تا 20 گرم و چنانچه بجوشانند و آب جوشانده را بخورند، تا 25گرم است که بچه ها و افراد ضعیف، مقدار کمتری را می خورند. مصرف گل تازه آن 150 گرم برای افراد بالغ است. مقدار خوراک گلاب 90 گرم است، مصلح آن گلاب، نبات است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

بازگشت به بالا