زیتون

 نام علمی : Olea europaea

اسامی دیگر :

انگلیسی: Olive

نام زیتون شش مرتبه در قرآن آمده است و یک بار در سوره مومنون آیه 20 اشاره غیر مستقیم به درختی شده که روغن می دهد و در کوه سینا می روید. نام زیتون به تنهایی فقط دو بار آمده است در حالی که پنج بار همراه با دیگر میوه ها یعنی خرما، انگور و انجیر از آن یاد شده است.

طبیعت گیاه : متعادل

از نظر فقهی :

- پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود: روغن زیتون را بخورید و آن را بمالید که آن شجره مبارکه است.

- رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمود: زیتون را بخورید و به بدن خود بمالید که هفتاد مرض از جمله جذام را شفا می بخشد.

- رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمود: شما روغن را از شجره مبارکه زیتون می گیرید، خود را با آن معالجه کنید که شفا بخش بواسیر است.

- شخصی خدمت امام علیه السلام رسید و فرمود: گرمی سبب گرمای بدن و سردی سبب سرمای من می شود. حضرت فرمودند: زیتون بخور که هر دو را تعادل می بخشد.

خواص گیاه :

زیتون در سرتاسر منطقه مدیترانه ای کاشت می شود. زیتون درختی تناور نیست و کمتر اتفاق می افتد که ارتفاع آن به هشت متر برسد.

زادگاه اصلی این درخت احتمالاً فنیقیه بوده که در حدود 2000سال قبل از میلاد در این ناحیه کاشته می شده و از آن جا به غرب یعنی اروپا و آفریقا و به شرق یعنی افغانستان و ایران راه یافته است. «درخت زیتون نه خاوری است و نه باختری». درخت زیتون متعلق به همه جهان است.

زیتون از طریق پیوند زدن تکثیر می شود و درختان غیر پیوندی میوه ای نامطبوع دارند. زیتون نارس طعمی تلخ دارد و در تهیه ترشی و چاشنی غذا از آن استفاده می شود. بهترین زمان برداشت آن وقتی است که رنگ بنفش پیدا می کند و فورا در این مدت باید برداشت شود. میوه رسیده آن طعمی بسیار مطبوع دارد.

روغن زیتون خوراکی در اروپا خواهان بسیاری دارد و در تهیه سالاد و غیره مصرف می شود. این روغن را می توان در این گونه غذاها به صورت خام مصرف کرد. درزمانهای قدیم سربازان عرب در لشکرکشیها نان و روغن زیتون با عسل برای غذا همراه خود می بردند.

زیتون ارزش دارویی زیادی دارد. در صورتی که به صورت خوراکی مصرف شود ماده ای مغذی، آرام بخش و مسهلی ملایم است و زخم معده و اثنی عشر بیمار را بهبود می بخشد. درمورد نارسایی های کلیوی به عنوان غذایی بدون اَزت تجویز می شود.

روغن زیتون ماده ای ملین است و مصرف خارجی آن پوست بدن و تاولهای سودا(اگزما) و داءالصدف را نرم می کند. این روغن برای ماساژدادن نیز مناسب است و از ترکیبات مهم بسیاری از مرهم ها و ضمادها می باشد.

نوع مرغوب زیتون زرد کرمی رنگ، گاهی متمایل به سبز، چنان صاف و شفاف است که اگر در ظرفی شیشه ای ریخته شود حالت شیء درخشان دارد و چون  در چراغی بسوزد روشنی چراغ افزون می شود.

این خاصیت زیتون درعبارت «نورعلی نور» توصیف شده است و درآن سوره تفسیر همه معصومین بیان شده است.(آیه و سوره نور)

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

بازگشت به بالا