خواص شیر مادر

بهترین غذای کودک شیر مادر است همچنانکه علی علیه السلام از بهترین شیرها نام برده اند و دانشمندان حداقل 9 خاصیت آنرا ذکر نموده اند :

  1. هماهنگی با معده و قابلیت گوارش
  2. آمادگی و ترکیب مناسب قندی و عناصر شیمیایی که به تدریج هنگام نیاز پرورده شده و به کودک می رسد
  3. حرارت مناسب سینه مادر
  4. بروز کمترین عفونت های تنفسی، لوزه ها و گوش و ... در کودکان تغذیه شده
  5. برقراری نزدیکترین رابطه جسمی و روحی بین مادر و فرزند که در شکل گیری شخصیت کودک موثر است و اگر شیردادن با اضطراب و تکان زیاد باشد یا او را از شیر بگیرند به شخصیت او لطمه وارد می شود.
  6. مادر با شیردادن از حیث عاطفی نزدیک می شود تا جاییکه گفته اند: اگر کودک شیرنداده در معرض خطر قرار گیرد مادرش نسبت به کودک واکنش سریعی نمی کند.
  7. شیردادن به موقع مادر سبب زود برگشتن و جمع شدن رحم و جلوگیری از عفونت های یعد زایمان او می شود.
  8. کمترین گزارش اسهال و ناراحتی در اوایل ماه عمر کودک
  9. کمترین عامل میکروبی در شیردادن مادر بوده است.(از کتاب اعلموا انی فاطمه علیه السلام)

معصومین علیهم السلام تحت نظر دایه هایی مسلمان و مومن قرار گرفته اند. چون پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله که از حلیمه سلام الله علیها شیر خورده است و حکما از اخلاق نیکو ترکیب جسمی دایه با تعادل مزاج برای شیردادن کودک بیاناتی مفصل آورده اند.

البته غذای حلال و به قول کلام پروردگار دادن حقوق نیازمندان هنگام شیردادن برای مادر و کودک در جذب پروردن شیر وهضم، اثر دارد. روایت ما و تجربه تاریخ همنشان داده است که چگونه شیر مادر می تواند فرزندان را صالح یا ناخلف کند.

بنابراین مادران بهتر است در طیب و حلال بودن غذاهای خویش نیز دقت کنند. تابش آفتاب مخصوصا از پشت برای مادران و گاهی کودکان سبب جذب ویتامین "د" بیشتر است ولی از روبرو به قول علی علیه السلام ضرر دارد. همراه ویتامین "د" مصرف کلسیم و غذاهایی مانند کلم، ترب، هلو، لبنیات طبیعی مانند گاومیش به مادر و کودک سبب جلوگیری از عوارض پوکی استخوان، آسیب دندان ها و نرمی استخوان می شود.

اگر از شیرمادر نتوانند استفاده کنند باید همه بدانند غذای طبیعی کودک تا در سال شیر و فرآورده های آن است. زودتر غذا دادن بالغین به کودکان اشتباه است بلکه همراه شیر می توانیم کمی آب میوه فصل بعد از آن و یا کمی شیرینی طبیعی بدون مواد افزودنی با کمی کره یا آش با شیر یا فرنی و حریره بادام به کودکان بدهیم و در این مدت به جای غذای متنوع کودکان، مادران را تقویت کنیم و همان عنصر موردنیاز فرزند از طریق شیرمادر به او برسد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

بازگشت به بالا