توصیه پس از زالو درمانی

1-   بهتر است تا 4 روز موضع زالو درمانی با آب معمولی تماس پیدا نکند. بعد از هر بار تماس با آب، حتما عسل به موضع زخم بمالید.

2-   موضع زالو­ها به طور طبیعی 8 تا 16 ساعت کمی خونریزی دارد. در صورت خونریزی عادی و ملایم هیچ­ گاه نگران نشوید. تحرک کمتر و حالت درازکش سبب کاهش خونریزی می­شود. پس از 12 ساعت در صورت ادامه خونریزی به پزشک مراجعه کنید یا با مطب تماس بگیرید.

3-   8 ساعت پس از زالو درمانی پانسمان را باز کنید و در صورت خونریزی ضماد گیاهی انعقاد (حنا خشک) را روی موضع بریزید و مجددا پانسمان کنید.

4-   گاه احتمال تورم و خارش موضعی زالو پس از 24 ساعت شروع می­شود و گاهی تا یک هفته ادامه دارد که در صورت خارش محدود از روغن بنفشه یا روغن گشنیز یا روغن کافور یا روغن بادام تلخ یا روغن زیتون استفاده کنید و در موضع زالو استعمال کنید. در مورد خارش شدید به مطب مراجعه کنید.

5-   برای بهتر شدن روند زالو درمانی بهتر است پس از زالو درمانی، یک بادکش ملایم در موضع قرار دهید.

6-   پس از زالو درمانی استراحت فیزیکی و بدنی و حتی استراحت فکری (پرهیز از تنش، تلویزیون، مهمانی یا ...) توصیه می­شود. (حدود 8 ساعت)

7-   پس از زالو درمانی تا 24 ساعت مقاربت جنسی نکنید.

8-   تماس سرمای زیاد و آب سرد با موضع زالو سبب خارش شدید و تورم می­گردد.

9-   به طور کلی غذاهای ملایم و بیشتر از غذاهای معتدل نظیر کرفس، آبگوشت، گلابی، آب لیمو تازه یا پرتقال، قیمه، سیب، آش جو، سکنجبین، سرکه شیره و ... باید استفاده کرد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

بازگشت به بالا