اقدامات لازم برای جلوگیری از بیو تروریسم

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ربّ الشهداءِ و الصدیقین و صلی الله علیه محمّدٍ و اله الطّاهرین

سخن از همه گیری یک عامل ویروسی و کشتار بیولوژیک از طرف دشمنان است، راه مقاومت چیست؟

در این گفتگو من قصد تکرار مطالب رسانه ای ندارم.

همه ی محافل علمی بیان کرده اند، مقاومت دو نوع است:

1-    پسیو (مقاومت بدون تحریک شخصی) به وسیله خوراک یا تزریق واکسن یا اینترفرون و ...

2-    اکیتو (فعال شدن خود بدن) صحبت ما در این مورد است. حال که ما برای این ویروس فعلا هیچ واکسنی نداریم آیا نباید خودمان را قوی کنیم، یا منتظر بمانیم تا هوا تغییر کند و مرگ و میر یا عوارض آن و انتشارش بیماران ضعیف را مبتلا کند و یا بکشد. پس باید از ساده ترین، سریعترین و در دسترس ترین راه استفاده کرد.

توجه مهم این است که ما کشور و ملتی وابسته نیستیم، گرچه سازمان بهداشت جهانی از چندین سال قبل استفاده از تدابیر و پزشکی بومی یا traditional medicine را پذیرفته است ولی در عمل رشد آن به دلایل مختلف که اغلب نفوذ عوامل صیهونسیت بوده به تاخیر افتاده است و بازدیدکنندگان و مشاورین خارجی هم راهکارهای خودشان را ارائه می دهند. پس باید از روش های سنتی خودمان و صاحبان تجربه کمک بگیریم.

از حیث فیزیکی اولین گام ساده حجامت cupping است. این عمل ساده علاوه بر آنکه از ابتدای خلقت مرسوم بوده است و حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) آن را در معراج امضا کرده است و هیچ ملکی از فرشتگان آسمان نبوده اند مگر آنکه فرموده اند: ای محمد حجامت کن و امت خود را به این رفتار امر کن.

 البته دو داروی دیگر سیاهدانه و قست را هم بیان کردند. این روایت مهم در تفسیر معتبرالمیزان آمده است و آنقدر این دستور از حیث روش، اقدامات پیش و بعد از عمل تکرار شده است که هیچ شکی در اثر آن و مفید بودنش نیست و مراجع ما و رهبری خوبی آن را تاکید کرده اند و خوشبختانه دیوان عدالت اداری از چندین سال قبل همه ی بخشنامه های مخالف آن را باطل اعلام کرده است و خلاف شرع مقدس به نظر فقها و شواری نگهبان است  پس همه مردم از کودک چهار ماهه تا آخر عمر موظف به اجرای آن هستند. چه برای پیشگیری و چه درمان و حتی در تشخیص هم بسیار کمک کننده و تاثیر گذار است.

این عمل ساده چندین دقیقه بیشتر طول نمی کشد و آنقدر زیباست که لذت آن را تنها حجامت شونده باید بیان کند.

در جریان این عمل ساده تمام عوامل افزایش ایمنی، ضد التهاب و .. مانند لوکوترین ها، فاکتور رشد پلاکت ها، فیبروبلاستها، رشد عصب ها وکمپلمان ها ترشح می شوند.

یکی دیگر از اثرات این حجامت راندن خون از مراکز ابتلا به خارج است که بیماری در آن منطقه مانند خونریزی ریه و .. در مرکز حساس اتفاق نیفتد. به تجربه در خونریزی های گوناگون اورژانس ثابت شده است و گاهی با یک بادکش ساده جواب های سریعی می گیریم.

این موارد cupping therapy (حجامت درمانی) نه تنها در میلیون ها صفحه و هزاران منبع اطلاعاتی و کلینیک های حجامت در اقصی نقاط جهان تجربه و بیان شده است و از سال ها قبل در کتب دواءالعجیب و نویسندگان غربی مانند chirali و ... بیان شده است و در انگلیس، آلمان، حتی آمریکا اجرا می شود بلکه در شرق هم جز اصول درمانی است.

برای همین ویروس (کرونا) می توان در کنار روش های مکمل بهره گرفت و هم اکنون در چین که مرکز شروع بیماری بوده است بالاخره از روش سنتی خودشان بهره می گیرند.

آری در کنار شفا قرار دادن، حجامت و عسل هم از اصول درمان طب اسلامی است که ما سال هاست در حکومت های جور از آن غاقل بوده ایم ولی به برکت جمهوری اسلامی اکنون هزاران مرد و زن این کشور پهناور آموزش آن را در کنار اساتید با تجربه دیده اند و باید بتوانند کنار سایر رزمندگان خط مبارزه با این بیوتروریسم یاور پزشکان و دست اندرکاران درمان شوند.

بهتر است در تمام نقاط مراجعه بیماران و جهت پیشگیری در بیمارستان ها و حتی کنار مردم و هر درمانگاه و محل معاینه یاوران حجامت حاضر شوند و با یک بررسی ساده مزاج و خون از انواع بادکش ها و حجامت استفاده کنند. تنها دختران و زنان هنگام پریود (دوره ی خونریزی قاعدگی) نمی توانند از حجامت با خونگیری استفاده کنند اگرچه باز هم می توانند از بادکش های آن مخصوصا از پشت و قفسه صدری بهره بگیرند.

داروی دیگر که به سادگی در دسترس مردم است سیاهدانه black seed (nigella sativa) یا شونیز یا دانه برکت healing seed است این دانه شفا بخش از آلکالوئیدهای موثر و نیژلون و آنتی اکسیدان است و در کنار حجامت برای ضد آلرژی و نزله (PND) و ناراحتی های شبیه آسم اثر جدی دارد.

از رادیکال های آزاد، سلول های سرطانی و سموم محیط زیست هم جلوگیری می کند. انواع فرآورده های آن مانند اسانس، روغن، ترکیب آن با عسل در غرب و شرق و حتی با قیمت های قابل توجه کاربرد بسیار دارد. ما به تجربه از نسخ گوناگون آن برای انواع بیماری ها استفاده کرده ایم. حداقل ارزش آن اطلاعات ذیقیمت از کلینیک همدرد است که می توانید به سایت آن مراجعه کنید.

این مرکز تحقیقاتی همان دانشگاه بزرگ و پژوهشی در هندوستان است که چندین سال پیش رهبر انقلاب به آنجا رفتند و در زمان ریاست جمهوری به مسئولین دولت فرمودند: از آن استفاده کنید و مشابه این مرکز را در ایران به کار بگیرید که متاسفانه تاکنون اجرا نشده است.

داروی دیگر عسل است که لازم به توضیح نیست. عسل طبیعی به یقین حتی روزی سه بار 1.5 قاشق از موثرترین داروهای جهان است که حتی مبتلایان به دیابت هم روزانه می توانند استفاده کنند. این غذای دارویی از ابتدا خلقت یعنی گرفتن کام نوزاد تا پیری می تواند سبب تقویت رشد دندان ها، رفع علائم گوارشی در انواع زخم ها چه موضعی و چه خوراکی، ضعف توان بدن و .. استفاده شود به مقالات و کتاب های Honey مراجعه کنید. در همه گیری ها از ابتدای بیماری و یا تا امروز مخصوصا برای دست اندرکاران و خط مقدم درمان کنندگان همراه حجامت اثر شگرفی دارد.

سیب، میوه دیگر و غذای داروئی با تمام اثرات ریزمغذی و آب فراوان است و پروسیانیدین ضد سرطانی، انواع ویتامین B,C، فسفر و ..  املاح بسیار است. مبتلایان به نقرس و دیابتی ها مانند گلابی می توانند از آن به اندازه مناسب استفاده کنند. حتی از  کتواسیدوز و بیماری کبدی جلوگیری می کند.

در اختلالات گوارشی و کم خونی همراه عسل اثر بسیار مفیدی دارد.

مردان با هموگلوبین 13.5 و زنان 12-12.5 مانند کودکان همراه با بادکش روی استخوان ها یا مراکز خونساز و بدن و کبد به آسانی می توانند این حدود را نگهدارند و توصیه های ما را در جهت سلامت رعایت کنند.

سلامت فیزیکی:

1- حجامت عامل پیشگیری و درمان شماست. آن را حداقل در ایام همه گیری هیچ گاه فراموش نکنید. از حداقل 21 عدد سیاهدانه همه روزه به صورت جویدنی و برای کودکان پودر آن را بلافاصله و در هنگام تب و علائم زکام استفاده کنید.

چند قاشق عسل و تا سه عدد سیب و در کم آبی، آب میوه آن را استفاده کنید.

در هنگام درد و قولنج از مالیدن روغن سیاهدانه بهره بگیرید. از بادکش کل بدن مخصوصا در تنگی نفس  روی قفسه صدری همه روزه استفاده کنید.

غذای ساده آش و محصولات ارگانیک است.

سلامت اجتماعی:

2- دست اندرکاران درمان حتما قبل از ورود و تماس بیماران یک بار حجامت کنند. از دود کردن اسپند با گشودن همه ی در های منزل و اطاق ها و محل کار سپس بستن آن 15-10 دقیقه استفاده کنید. لازم به توضیح است در تحقیقات بیمارستان میرزا کوچک خان واقع در تهران برای ضد عفونی اطاق عمل این تست اجرا شده است.

از همیشه با وضو بودن غافل نشوید یکی از دستورات جالب مسلمانان در شروع کارها، آغاز به خوردن غذا، پس از اجابت مزاج و خوابیدن و برخاستن هنگام تلاوت و .. تقریبا شانزده بار روزانه، گویی مومنین را چون خواندن دائم نماز با طراوت و سالم نگه می دارد. این عمل که تقریبا سی ثانیه طول می کشد مانند همان دستوری است که دائم مسئولین بهداشت بیان کرده اند.

از دستورات فیزیکی بند یک غافل نشده و هیچ گاه از پرستاری و درمان خسته نشوید.

اضطراب که در اثر کم ایمانی سه برابر شده است با هدف مندی زندگی حل می شود آیا در نهایت ما باید به چی و چه کسی برسیم حتی بعد از مرگ؟ آیا تکامل ادامه دارد یا قطع می شود؟ کمال ادامه دارد؟ نهایت کمال کیست و چیست؟ آن زمان که همه می میرند جهان خلوت می شود کی می ماند؟ این سئوالات ما را به یک هدف تنها می رساند که آرامش می دهد. پس آنکه ما را سوی خود می برد چه وسیله ای فرستاده است؟

قرآن یکی از فرستادگان اوست برای سایر ادیان هم آموزنده است. گرچه مطالعه ی انجیل و تورات و رفتن به کلیسا حتی در تحقیقات سبب رضایت مندی درمان های گوناگون شده است. در موارد اضطراب و یاس، از صحیفه حداقل یک دعا روزانه استفاده کنیم. زیارت هر روزمان را با توسل به یک معصومین بخوانیم.

خدمت رسانی و رعایت حقوق دیگران که مقدم به عبادت خداوند است کار ما را خدایی می کند.

چندین دقیقه نگاه به آسمان و در صورت بهبودی و با رعایت نکات بهداشتی دیدار نزدیکان و تماس تلفنی مخصوصا تصویری از ایشان روح افزا است.

از دمنوش گل گاو زبان و سنبل الطیب و آرام بخش ها به جای چای می توان بهره گرفت.

آب و هوای پاک و قرار گرفتن در معرض آفتاب مخصوصا از پشت بدن و قفسه صدری و آمدن باد کافی ، عفونت ها را از بین می برد.

یکی از دلایل کاهش این بیماری در میان روستانشینان همین زندگی طبیعی و استفاده از غذاهای ارگانیک بوده است که با آرامش و فعالیت مناسب و اکسیژن کافی سبب خونرسانی اعضای حیاتی شده است و قلب و ریه را گرم کرده و جایگاهی برای ماندن تولید مثل ویروس نمی ماند.

به طور کلی هوای خوب در فلات قاره ی ایران مولد خون صالح است.

یکی از بهترین اقدامات در موارد اورژانس بیمارستان هایی است که در معرض تهویه هوای جاری است. حبس و کمی جریان هوا رشد هر عفونت و گندیدن مواد غذایی را بیشتر می کند.

کلام آخر:

سلامت مذهبی:

1-  اسلام دین سلامت و جامع همه خوبی و بزرگواری هاست. پس اگر به دستورات عملی آن توجه کنیم به قول امیرالمومنین علیه السلام جامعه را سالم خواهیم کرد.

وضو داشتن، نماز سر وقت خواندن، حمام روزانه یا یک روز در میان، روزه ی حداقل سه روز در ماه (پنجشنبه اول- چهارشنبه وسط و پنجشنبه آخر) در تنظیم روان و جسم و سحر خیزی و مناجات، زیارت عاشورا و جامعه و نوافل از رمزهای سلامت است.

این تعریف فیزیکی- روانی- اجتماعی- مذهبی آخرین تعریف سلامت در چندین سال اخیر است. هر کسی می گوید اسلام تدبیر و روشی برای جسم و روان و در سطح جهان سخنی ندارد یا تجربه و یا فهم یعنی تطبیق موضوعات را با یافته های علمی درک نکرده است.

عزیزانم باید تمام بیمارستان ها و درمانگاه ها در این اپیدمی تدابیر طب اسلامی- ایرانی را پیاده کنند. رهبر این کشور که خودش عامل و روشنگر سبک زندگی اسلامی است آخرین سفارش خود را کرده است.

مراجع هم در همه ی ابعاد این بیوتروریسم از شروع تا خاتمه باید ما را همراهی کنند و قوت قلب با فتوای خودشان بشوند.

ما برای غسل میت و احترام نفس مومن، تغذیه حلال و طیب رفتارهای سالم در کنار تدابیر بهداشتی پزشکان نیاز به تکمیل در این پدیده شیوع بیماری داریم. اگرچه رهبری هر چند یک بار تذکراتی به موقع می دهند ولی اصل آتش به اختیار همچنان در امور بحرانی باقی است همچنانکه در سیل و زلزله و سایر بلاها همه یاور هم بوده اند.

ما که با تمام نیرو از ابتدا همراه پزشکان یک تنه وارد معرکه شده ایم، این سفر خطیر و یاوری از آرمان های انقلاب را همچنان ادامه می دهیم و ستمگران را به ظلمشان واگذار هم خواهیم کرد و خودمان انشاالله سالم و با غنیمت از این بحران سر بلند می شویم و این هدیه را به رهبری می دهیم.

تا سال چهل با همه رنج گذشتیم                              از خصم نه یک بار که صد بار گذشتیم

در جنگ که چو آرش به کمانگیر گذشتیم                    صدبار نه یک بار ز تحریم گذشتیم

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

بازگشت به بالا