کنترل سر­دردهای میگرنی در طب اسلامی ایرانی

درصد زیادی از افراد جامعه در حال حاضر دچار سر­درد­های میگرنی و یا شبه میگرنی هستند که متأسفانه در طب کلاسیک در بسیاری از موارد قابل کنترل نیست.

میگرن عموما ناشی از انقباض در یک یا تعدادی از رگ­های مغز می باشد و معمولاً الگوی ضربان دار داشته و یک نیمه سر را گرفتار می ‌کند، ولی در عین­ حال می تواند به صورت‌های مختلف خود را نشان دهد. علایم عصبی نیز به‌ صورت تاری دید و توهمات بینایی، گاهی اوقات کوری کامل و گذرا می تواند قبل از حمله یا در­طول حمله، شخص را گرفتار نماید. در اضطراب‌ و استرس‌ها این حملات افزایش یافته و در زمان آرامش فکری و خواب و استراحت کم می ‌شود، ولی کاملاً از بین نمی‌رود. درمان یا کنترل میگرن از جهت اختلالاتی که در فعالیت­های روزانه فرد ایجاد می کند اهمیت بسیار دارد.

در طب سنتی برای تمام سردردها از جمله میگرن درمان مناسبی وجود دارد که در بسیاری از موارد موفقیت آن از راه‌های درمانی موجود در طب کلاسیک بهتر بوده است.

بیشتر افرادی که میگرن دارند، از نظر طب سنتی افرادی سرد مزاج بوده زود عصبی یا برانگیخته می‌شوند و به واسطه این عوامل، تغییراتی در بدن آنها ایجاد شده که موجب سردرد خواهد شد. همچنین این سردردها می‌تواند ناشی از سمومی باشد که در بدن همه افراد تولید می شود اما در این اشخاص مشکل در دفع کامل این سموم از بدنشان وجود دارد. در این افراد معمولاً روده‌ها خوب کار نمی‌کنند و اکثراً دچار یبوست هستند که باید این مشکل را با دید جدی ‌تری بررسی کرده و درمان لازم را تجویز کرد سپس طبعشان (چون سرد مزاج می‌باشند) را تغییر داده و گرم ‌تر کرد، متعاقب آن برای دفع سموم هم از طریق سیستم گوارش و هم از طریق حجامت اقدام نمود. ثابت شده که روش حجامت در درمان بیماری میگرن یکی از بهترین راه‌های درمانی می‌باشد.

 

غذاهای مفید برای افراد مبتلا

گوشت خروس و بوقلمون از دسته غذاهای كم­ چرب و غنی از پروتئین هستند. مصرف غذاهای پروتئینی منجر به نوسان میزان قند خون نمی شود (گمان می رود کاهش میزان قندخون از جمله عوامل میگرن باشد) از اینرو غذاهای پروتئین دار نظیر تخم مرغ، گوشت گاو و حبوبات یا لبنیات کم چرب باید در هر وعده غذایی گنجانده شوند. مصرف میان وعده های حاوی پروتئین فراوان نیز مفید است.

سیب، گلابی، گیلاس، زردآلو و انگور میوه هایی هستند كه مصرف آن ها موجب افزایش منظم قند خون می شود. این میوه ها میان وعده های غذایی بسیار خوبی برای حفظ و كنترل قند خون هستند.

حلیم جو، نان چاودار و حبوباتی نظیر لوبیا قرمز، عدس سبز و قرمز، نخود و لوبیا همگی دارای فیبرهای محلول بوده و به تثبیت قند خون كمك می كنند. این غذاها منابع خوب كربوهیدرات و پروتئین هستند.

 

عوامل غذایی تشدید كننده میگرن

1- آمین ها: بعضی غذاهای حاوی آمین ها، فعال كننده رگ ها هستند و به نظر می رسد آغازگر انقباض رگ های خونی در مغز می باشند. تیرآمین و فنیل اتیل آمین دو ماده اصلی مسبب این مشكل هستند که باعث تحریك اعصاب مغز شده و منجر به ایجاد سردرد می شوند. منابع برخی آمین ها عبارتند از:   

- تیرامین: در برخی پنیرها به خصوص پنیرهای مانده، میوه ها و سبزی های كال، مخمرها، انواع آجیل، ماهی شور، سوسیس های تخمیری و گوشت های مانده یا چرب وجود دارد.

- فنیل اتیل آمین: در كاكائو، شكلات، پنیر یافت می شود.

2- مس: مس در متابولیسم آمین های فعال كننده رگ هانقش دارد و احتمال بروز حمله میگرن را افزایش دهد. آجیل ها، شكلات و جوانه گندم از منابع غذایی حاوی مس به شمار می روند. مركبات نیز از آنجا که جذب روده ای مس را افزایش می دهند می توانند در فرآیند آغاز حمله­های میگرن نقش داشته باشند.

3- كافئین: زیاد مصرف كردن و یا كاهش ناگهانی كافئین در بدن، هر دو می توانند در تشدید حملات میگرن مؤثر باشند. ترك ناگهانی مصرف چای و قهوه، ممكن است در برخی اشخاص مستعد، زمینه ساز بروز میگرن باشد.

4- موادغذایی چرب و سرخ شده : مواد چرب و موادغذایی ای كه با روغن زیاد سرخ می شوند عامل تشدید میگرن هستند.

5- نیتریت : سوسیس و کالباس و فرآورده­های حاوی ماده نگه دارنده نیتریت، نباید مصرف شود، چون می توانند عامل بروز میگرن در افراد مبتلا باشند.

 

درمان

- بهترین و تأثیر­گذارترین درمان تمامی سر­درد­ها از جمله سردرد­های میگرنی در طب سنتی حجامت عام (بین دو کتف) و پس از آن حجامت سر می باشد. البته تعداد و فواصل حجامت باید توسط پزشک تعیین شود. گاه انجام حجامت بنابر تشخیص پزشک موکول به پس از اصلاح مزاج بیمار می گردد.

- برای رفع سردردهای میگرنی می توان پمادی بصورت زیر تهیه کرد و در محل درد مالید و روی آن­ را با پارچه­ ای پوشاند و گرم نگه داشت : اسانس نعناع 3 گرم، روغن زیتون 2 گرم، لانولین 2 گرم

- مصرف روزانه دم کرده برگ ریحان معالج سردردهای میگرنی و عصبی است.

- نوشیدن روزانه یک فنجان دم­ کرده­ بابونه پیشگیری کننده از میگرن است.

- جوشانده­­ ریشه سنبل الطیب و گیاه تنجان درد میگرنی را برطرف می کند.

- مالیدن روغن کتان بر موضع درد، موجب کنترل درد می گردد.

- عرق خرفه، عرق نعناع نیز آثار مفیدی بر پیشگیری از درد و از بین بردن درد پس از بروز دارند.

- آب ­انگور و آب ­لیموی تازه نیز از شدت درد و تهوع می کاهد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

بازگشت به بالا