دکتر احمدعلی آقارفیعی

دکتر احمدعلی آقارفیعی درسال 1331 در تهران متولد شد و پس از طی تحصیلات مقدماتی، در دانشگاه فردوسی مشهد و در جوار حضرت ثامن الحجج، طبیب آل محمد(صلی الله علیه و آله) در رشته پزشکی تحصیلات خود را پی گرفت و پس از اتمام، دوره جراحی عمومی را نیز گذراند.

دکتر آقارفیعی به دلیل علاقه به موضوعات دینی، تحصیلات در این زمینه را پی گرفت و دروس حوزه علمیه را تلمذ کرد. وی بر اساس موازین مترقی اسلام، قبل و بعد از انقلاب جهت توسعه عدالت اجتماعی زحمات قابل توجهی کشیده و نتیجه تحقیقات خود را در کنگره های بین المللی مختلف عرضه کرده است.

وی همچنین درطول جنگ تحمیلی با تشکیل گروه های درمانی در جبهه ها نیز حضورفعال داشت و پس از پایان جنگ به شاگردی محضر امام صادق (علیه السلام) و ارائه خدمات پزشکی ادامه داده است.

در طی سالیان متمادی نیز با مدیریت مرکز تحقیقات طب اسلامی پایان نامه های متعدد و دوره های علمی و عملی طب اسلامی ایرانی برای پزشکان و دانشجویان ارائه شده است.

کتب و نرم افزار :

از جمله آثار منتشر شده دکتر آقارفیعی می توان به کتاب " طب اسلامی و تحقیقات نوین پزشکی " اشاره کرد. از مجموعه کتاب های " سلامت با طبیعت " ، کتاب " آفرینش انسان " و " مدیریت سالم " نیز منتشر شده است.

نرم افزارهای " طب اسلامی " ، " سلامت با طبیعت "، " قانون بوعلی "، " قرآبادین کبیر" و " طب القرآن " با نظارت علمی ایشان اجرا و ارائه شده است.

تدریس از سال 1375 تا به حال در دانشگاه امام صادق، تهران، شهید بهشتی، طب سنتی ارمنستان و مراکز تحقیقاتی و حوزه از برنامه های ایشان بوده است.

کنفرانس ها، کنگره های علمی و اجتماعی و ارائه مقالات علمی :

سمینار اندیشه های امام، اولین کنگره تحقیقات علوم پزشکی در اسلام (کرمان) – اولین و دومین کنگره بین المللی طب سنتی (دانشگاه بهشتی) – کنگره دیدگاه پیامبر اکرم (صلی الله علیه) درسلامت (دانشگاه تهران) – کنگره دانشجویی سرطان (بیمارستان میلاد) –  کنگره بین المللی طب مکمل و محصولات غذایی دارویی (دانشگاه  METZ فرانسه و دانشگاه فردوسی مشهد) –  کنگره بین المللی بوعلی سینا (همدان).

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

بازگشت به بالا